Лош натревар за нашите ракометари во ЛШ

Лош натревар за нашите ракометари во ЛШ

March 22, 2019 0 By Admin

Осмина-финалето во ракометната лига на шампиони го отворија екипите на Рајн Некар и Нант.

Во среда, екипата на Рајн Некар од Германија, во која игра нашиот млад репрезентативец Филип Талески, на домашен терен го совлада француски Нант ( 34-32).

Во овој прилично ефикасен натпревар Талески не успеа да постигне гол, додека на спротивната страна, нашиот најдобар ракометар Кире Лазаров постигна само два погодока што е далеку послабо од неговиот просек.

Филип Талески

Реванш натпреварот се игра на на 30ти март во Нант, Франција.